Tren

Prawie każda przyszła Panna Młoda marzy o długim trenie podążającym za jej suknią ślubną w kościelnej alejce. Jest on przepięknym elementem każdego ślubu, nadaje jej podniosłą atmosferę kojarzącą się z ceremoniami rodzin królewskich. Przez jednych uważany za wspaniałą dekorację sukien ślubnych, przez innych traktowany jest jako zbędny nadmiar materiału. Ale czym tak naprawdę jest tren? Czy wyróżnia się jego jakieś rodzaje?
Tren to nic innego jak wydłużony materiał umiejscowiony z tyłu sukni – pasuje on do prawie każdego stylu i kształtu sukni ślubnej.

Wyróżnia się cztery główne rodzaje trenów:

Tren Dworski – materiał jest dłuższy od spódnicy sukni na długość około 30-50cm.

Tren Kościelny – jest to najczęściej wybierana przez Panny Młode długość trenu. Ciągnie się on za suknią na długości 90-120cm

Tren Królewski – jak sama nazwa wskazuje najczęściej stosowany jest przez Monarchinie. Jest to kaskadowy tren rozciągający się na długości około 2m.

Tren Przedłużony – ostatni i najdłuższy rodzaj trenu, doskonale znany ze ślubu Diany z Księciem Karolem.

Firma Demetrios rok rocznie proponuje swoim klientkom kilkanaście modeli z różnej długości trenami. Można znaleźć treny kościelne, ale także bardzo dekoracyjne treny przedłużone. Projektanci firmy Demetrios wiedzą, że nawet najmniej strojna suknia „wyposażona” w długi, królewski tren może dorównać nawet najbardziej dekoracyjnej kreacji ślubnej. Jednakże ten przepiękny element sukni, który w czasie ceremonii ślubnej wywiera niezapomniane wrażenie, nie zawsze musi być praktyczny podczas wesela.

W tym wypadku idealnym rozwiązaniem jest upięcie trenu. Nie każda z nas wie, że podpinanie trenów w sukniach ślubnych było tradycją od ponad 100 lat. Czyniły tak nasze babcie i ich babcie. Oczywiście zawsze można ten nadmiar materiału uciąć, tylko po co niszczyć taki elegancki i bardzo efektowny detal sukni ślubnej skoro można go finezyjnie upiąć!

Czym jest podpięcie?

Jest to podczepienie trenu na odpowiednią wysokość, tak by długość tyłu sukni wyrównała się z długością przedniej części jej spódnicy. Istnieją różne metody podpięcia trenu: od wewnątrz, na zewnątrz oraz upięcie na rękę. Jednakże tylko staranne i dokładne wykonanie daje gwarancję, że upięcie “nie puści” w czasie tańca i weselnych igraszek.